Konserwacja i pielęgnacja tarasu

PO MONTAŻU

Po zakończonym montażu dobrze jest usunąć pył i drobiny materiału, zamieść i następnie umyć taras wodą. Czyszczenie tarasu jest możliwe przy użyciu myjki wysokociśnieniowej pod warunkiem stosowania ciśnienia nie większego niż 100bar. Dysze myjki należy skierować na powierzchnie tarasu na odległość min. 30cm od powierzchni i przesuwać zgodnie z kierunkiem ryflowania na deskach. Należy unikać wykonywania okrężnych ruchów dyszą myjki podczas czyszczenia.

 

PIELĘGNACJA – OGÓLNE ZASADY

Twinson jest materiałem łatwym w utrzymaniu, co nie oznacza ze w ogóle nie trzeba o niego dbać. Aby zapobiec tworzeniu się pleśni, należy zamiatać taras regularnie, tak by luki między deskami były wolne od zanieczyszczeń. Dbać o drożność rynien. Przecieki z zatkanych liśćmi rynien dostarczają pożywki dla pleśni. Przestrzeń pod tarasem musi być wentylowana i pozbawiona materiałów utrzymujących wilgoć.

Pod tarasami położonymi przy ziemi należy ułożyć wysokiej jakości agro włókninę i przysypać ją warstwą płukanego żwiru lub kamieni, aby zapobiec wzrostowi chwastów.

Należy okresowo zamiatać powierzchnie pod donicami i skrzynkami, żeby nie dopuścić do zawilgocenia i zanieczyszczenia ziemią.

Należy unikać stosowania ściernych, agresywnych chemikaliów i rozpuszczalników ketonowych i aromatycznych, takich jak nafta, benzyna, aceton, spirytus, ropa naftowa itp.

Twinson nie został zaprojektowany do montażu wewnątrz pomieszczeń. W przypadku częściowo zadaszonych tarasów stopień przebarwienia może być różny. Jeśli jest to istotne, można wyrównać odcienie poprzez okresowe mycie powierzchni (myjka wysokociśnieniowa max.100bar z odległości min. 30cm) aż wszystkie deski przybiorą jednolity odcień. Należy pamiętać o przesuwaniu donic, mebli i innych obiektów.

Aby taras długo zachował estetyczny wygląd zalecane jest mycie tarasu 2 razy do roku wodą z łagodnym roztworem wybielacza.

OBEJRZYJ FILM O PIELĘGNACJI TARASÓW